Jak przygotować się do zabiegu?

Skóra przeznaczona do pigmentacji powinna być dobrze nawilżona bez oznak łuszczenia się.

Aby zwiększyć absorpcję pigmentu, dzień przed zabiegiem można w miejscach objętych zabiegiem wykonać peeling, a następnie nałożyć krem.

24 godzin przed zabiegiem nie przyjmować leków rozrzedzających krew (m.in. aspiryna).

Przed zabiegiem nie pić kawy, coca-coli ani alkoholu.

W przypadku zabiegu wykonywanego na ustach w celu zminimalizowania wystąpienia opryszczki, profilaktycznie przed pigmentacją zaleca się przyjmowanie przez 3dni przed zabiegiem oraz 3 dni po zabiegu perparatu HEVIRAN lub HASCOVIR (4x200mg).

Należy poinformować o wszelkich wykonanych wcześniej wypełnieniach czy ostrzykiwaniach ust. Jeżeli są planowane, lepiej wykonać je po makijażu trwałym.

Jeżeli wykonujemy kreski na powiekach górnych lub dolnych należy zdjąć przedłużane rzęsy i szkła kontaktowe, min. 1 miesiąc nie stosować odżywek do rzęs.

Zaleca się zrobienie henny rzęs kilka dni wcześniej gdyż po zabiegu przez kilka dni nie można malować rzęs tuszem ani nakładać cieni.

 

 

Jakie są zalecenia pielęgnacyjne po zabiegu makijażu permanentnego?

Pielęgnacja makijażu permanentnego po zabiegu ma wpływ na jego końcowy wygląd.

Nie należy: drapać, trzeć, skubać, usuwać na siłę łuszczącego się naskórka. Nie stosować żadnych peelingów. Podczas przebywania na słońcu należy nakładać kremy z dużym filtrem.

W pierwszym dniu po zabiegu, aby usunąć ewentualną opuchliznę można stosować zimne okłady np. kostki lodu zawinąć w kilka chusteczek higienicznych i przyłożyć na opuchnięte miejsca – nigdy bezpośrednio na skórę!!!

Po zabiegu może sączyć się ososcze, zalecane jest wtedy  odsączanie brwi suchą, czystą chusteczką

Przez pierwsze 3 dni – rano i wieczorem delikatnie zwilżenie brwi wacikiem, a następnie ich osuszenie chusteczką.  Unikamy większego kontaktu z wodą.

Około 3 dnia buduje się strupek na brwi. Pielęgnacja jak wyżej. Jeśli czujemy uczucie ściągania czy mrowienia możemy przesmarować Bepanthen, Alantanem lub Linomagiem (w kremie), maksymalnie 3x na dobę, bardzo cieniutka warstwa. Zawsze nakładamy preparat patyczkiem do pielęgnacji uszu. Nigdy palcem!!!

Przez 10 dni po zabiegu nie należy korzystać z sauny i basenu i żadnych zbiorników wodnych.

Przez 6 tygodni nie należy eksponować twarzy na słońcu ani solarium. Stosujemy kosmetyki z dużym filtrem.

Przez pierwsze 7  dni po zabiegu makijaż należy traktować ze szczególną delikatnością. Przestrzegamy wysokich zasad higienny.

 

Dodatkowo

 

przy makijażu permanentnym ust – w pierwszym dniu po zabiegu zaleca się przyjmowanie płynów przez słomkę. Opłukanie ust po każdym posiłku, aby usunąć resztki soli i kwasów z pożywienia.Unikamy gorących i ostrych potraw.

Dopóki nie zejdzie strupek – unikamy barwiących napojów (kawy, czerwonego wina itp.)

Usta smarujemy kapsułką z witaminą E bądź Bepanthenem (krem) – cienka warstwa nałożona patyczkiem do uszu.

Nie stosować przez cały czas gojenia się ust pomadek i błyszczyków używanych do tej pory, ponieważ mogą być zainfekowane wirusem opryszczki.

Korzystamy poza domem z jednorazowych sztućców i kubków.

Przez pierwsze 7 dni unikamy całowania.

Jeżeli na ustach pojawi się opryszczka to stosujemy Zovrax, Vratizolin, etc.

 

przy kreskach na powiekach – w pierwszym dniu po zabiegu można oczy zakraplać solą fizjologiczną. Przez 3 dni po zabiegu nie zaleca się noszenia szkieł kontaktowych, tuszowania rzęs, malowania powiek ze względu na infekcję brzegów powiek.

 

Uwaga!

Bezpośrednio po zabiegu kolor jest bardzo intensywny. W ciągu 7-10 dni po zabiegu barwnik złuszcza się i makijaż blednie ok. 20-50%.

Ok 30 – 40 dni po zabiegu barwnik utrwala się w naskórku i dopiero wtedy pigment uzyskuje właściwy kolor (w tym czasie zalecana jest wizyta kontrolna i korekta makijażu – druga wizyta wliczona w cenę makijażu)

 

W PRZYPADKU NIE PRZESTRZEGANIA POWYŻSZYCH ZASAD MOGĄ WYSTĄPIĆ ODBARWIENIA.