Na czym polega Makijaż permanentny?

Zabieg makijażu permanentnego polega na wprowadzeniu hipoalergicznych barwników (pigmentów) do zewnętrznych warstw skóry. Makijaż ten ten jest zabiegiem bezpiecznym i wykonywanym w znieczuleniu miejscowym. Pigment wprowadzany jest w naskórek za pomocą jednorazowych sterylnych igieł. Makijaż permanentny tuszuje niedoskonałości i podkreśla zalety urody.

 

Dla kogo przeznaczony zabieg?

Zabieg makijażu permanentnego jest szczególnie polecany kobietom, które często robią hennę, mają mało czasu na makijaż, nie lubią się malować a chcą wyglądać pięknie , są uczulone na kolorowe kosmetyki lub często korzystają z sauny, basenu, SPA, gdzie nawet najlepsze tusze się nie sprawdzają.

Zabieg ten jest odpowiedni również dla pań, noszących okulary i szkła kontaktowe oraz dla osób z rzadkimi brwiami i rzęsami, z bladymi ustami lub z ustami o nieregularnym kształcie.

Makijaż permanentny to również dobre rozwiązanie dla osób po chemioterapii, które po terapii nowotworowej zostały pozbawieni brwi i rzęs.

 

Jaka jest trwałość makijażu permanentnego?

Trwałość makijażu jest indywidualną sprawą zależy od wielu czynników wewnętrznych i zewnętrznych jak:

  • wiek– u klientek w starszym wieku proces regeneracji komórek jest wolniejszy, dzięki temu makijaż utrzymuje się dłużej.
  • typ skóry– na skórze tłustej barwnik utrzymuje się krócej z powodu zwiększonej produkcji gruczołów łojowych oraz tendencji do pogrubienia się warstwy rogowej naskórka.
  • styl i higiena życia– trwałość makijażu permanentnego zmniejszają również wszystkie czynniki, które przyśpieszają proces odnowy naskórka (np.. częste wystawianie skóry na działanie promieni słonecznych, agresywne peelingi i zabiegi złuszczające).
  • ogólnego stanu zdrowia, zażywania leków, potliwości twarzy i pH ciała.
  • kolor barwnika – im jaśniejszy tym efekt bardziej krótkotrwały.
  • metoda wprowadzenia barwnika– w przypadku wprowadzenia wiele warstw barwnika, można uzyskać intensywniejszy kolor oraz dłuższą trwałość makijażu tzw. metoda cieniowania.
  • proces regeneracji naskórka.

Makijaż permanentny przeważnie utrzymuje się na skórze od 1- 3 lat.

Gdy makijaż traci nasycenie, może zostać w każdym czasie odświeżony wg aktualnych cen. (ceny odświeżenia niższe niż pierwsza pigmentacja).

 

Jaki jest odpowiedni wiek na makijaż permanentny?

Każdy wiek jest odpowiedni dla osoby pełnoletniej. Osoby poniżej 18-roku życia potrzebują zgody opiekunów na taki zabieg.

 

W jaki sposób przebiega zabieg?

Zabieg powinna poprzedzić konsultacja , która dotyczy ustalenia stylizacji makijażu, ale również wywiad medyczny oraz wskazówki pielęgnacyjne przed i po zabiegu.

Zabieg makijażu permanentnego może być wykonany tylko wtedy, gdy nie ma żadnych przeciwwskazań. Odpowiednie przygotowanie przed oraz pielęgnacja po zabiegu mają bardzo duży wpływ na efekty pigmentacji. Przestrzeganie zaleceń gwarantuje najlepsze rezultaty.

1.Przed rozpoczęciem zabiegu mikropigmentacji, każdy pacjent otrzyma do podpisania formularz zgody na wykonanie zabiegu ,zapoznaje się z informacjami dotyczącymi przeciwwskazań i zaleceniami po zabiegowymi .

2.Miejsce mikropigmentacji zostaje odkażone i nałożony odpowiedni preparat znieczulający , który pozostaje na skórze ok. 30 minut (oczy i usta) . Następnie rysowany jest szkic okolic pigmentowanych i ustalany razem z klientem ostateczny wygląd .

3. Przystępujemy do pigmentowania jednorazowymi igłami, którymi wprowadzamy pod skórę barwnik.

4.Po wykonaniu zabiegu skórę dezynfekujemy i  natłuszczamy.